Intézmény

Üdvözölük a tiszakécskei Városi Óvodák és Bölcsőde intézményének honlapján!

„Minél jobban ismerjük a gyermeket, annál jobban megértjük, minél jobban értjük, annál inkább szeretjük, s így annál hatékonyabban tudjuk majd nevelni.” (Nagy László)

Főigazgató: Kallóné Mezei Szilvia (mesterpedagógus, közoktatási vezető szakvizsga)
Főigazgató-helyettes: Antalné Szürszabó Katalin
Óvodatitkár: Dombi Istvánné

Béke utcai székhely óvoda

A Béke utcai Óvoda a város központjában helyezkedik el. Óvodánk székhely óvoda, intézményünk főigazgatója innen látja el vezetői feladatát. Csoportszobáink jól felszereltek, a gyermekek életkoruknak megfelelő, sokoldalú fejlesztést nyújtó játékeszközökkel tevékenykedhetnek. Udvaraink tágasak, mind a négy csoport külön udvarrésszel rendelkezik, ahol az óvodapedagógusaink sokoldalú mozgásos tevékenységeket szerveznek.

Nevelőközösségünk elkötelezett arra, hogy a mese személyiség fejlesztő szerepét maximálisan kihasználja. Rendezvényeinket a dolgozók által előadott mesejátékokat színesítik, amelyek a gyermekek mentális egészségfejlődését szolgálják.

A Városi Óvodák és Bölcsőde Tehetséggondozó Programjában meghatározottak szerint végezzük a tehetségígéretes gyermekek azonosítását és fejlesztését, kreativitásuk kibontakoztatását.

Csoportjainkban igyekszünk szeretetteljes, családias légkört kialakítani, ahol a gyermekek biztonságban érezhetik magukat. Törekszünk a családokkal való szoros együttműködésre, amely elengedhetetlen a gyermek harmonikus személyiségfejlődése érdekében.

Szakmai vezető: Kissné Tóth Klára

Óvodapedagógusok:

  • Kissné Tóth Klára szakmai vezető, szakvizsgázott pedagógus mentorpedagógus szakterületen, szakvizsgázott pedagógus fejlesztő óvodapedagógus szakterületen)
  • Baráth Istvánné
  • Karaszné Nagy Éva
  • Ladocsi Krisztina
  • Simon-Pásztor Réka
  • Szőkéné Pekár Ágnes
  • Tekes Zsuzsanna (gyógypedagógus értelmileg akadályozottak pedagógiája szakirányon, gyógypedagógus tanulásban akadályozottak pedagógiája szakirányon)

Pedagógiai asszisztensek:

  • Kovácsné Sipos Beatrix

Dajkák:

  • Dókáné Balla Ildikó
  • Döme Zoltánné
  • Lengyel Pálné
  • Somodi Jánosné

Sajátos arculatunk

Óvodánk elkötelezett a fenntartható működésben. Igyekszünk minden tevékenységünket környezetünk védelmében végezni, gyermekeinket megtanítjuk takarékoskodni a vízzel, szelektíven gyűjtjük a hulladékot, újra hasznosítással igyekszünk megvalósítani tevékenységeinket. Zöld jelesnapokon óvodai rendezvényeket tartunk, ahol szintén a fenntarthatóság kerül tevékenységeink középpontjába. Gyermekeink játékosan, tevékenységekbe integrálva megtanulják környezetünk védelmét.

Óvodánk zöld környezetben helyezkedik el, természetes számunkra, hogy fokozottan figyelünk a környezetünkben lévő madarakra. Egész évben friss ivóvízről gondoskodunk. Folyamatosan fészekodúkat, fészekanyagok helyezünk ki. A téli időszakban szülői segítséggel töltjük fel madáretetőinket. A madarakkal kapcsolatos néphagyományokat témahét keretében ismertetjük meg a gyermekekkel (pl.: Bálint napi néphagyományok).

Óvodánk részt vett az alapozó óvodakert programban. Az ott szerzett tapasztalatokat szeretnénk hasznosítani, és tovább vinni a program szellemiségét. Minden csoportunk részt vesz az óvodakert gondozásában, több tevékenységet igyekszünk összekapcsolni a csoportkertekben folyó munkálatokkal. A család és az óvoda jó kapcsolatát kihasználva, munkadélutánokat szervezünk a kertünk megóvása érdekében.

Óvodánkba járó gyermekek nagy részére elérhetővé vált, hogy megtanulják biztonságos közlekedés alapvető szabályait. A program keretében több tárgyi eszközzel is bővült óvodánk eszköztára.

Arany János utcai óvoda

Az óvoda épülete felújított, korszerű, amely minden igényt kielégít az óvodáskorú gyermekek számára.  A csoportszobáink jól felszereltek, a kézműves- és élősarok segíti a gyermekek ráhangolódását a különböző tevékenységekre. A helyi adottságok biztosítják az egészséges és biztonságos környezeti feltételek megteremtését. Tágas udvarunk sokféle mozgásos, szabad játékra lehetőséget biztosít. Az udvar hátsó részében gyógy- és fűszernövény kertet alakítottunk ki, melynek gondozását a gyermekekkel folyamatosan végezzük.

Nevelőközösségünk hitvallása a gyermeki személyiség elfogadása, tisztelete, szerete, megbecsülése. Hiszünk abban, hogy az óvodai nevelés nem lehet eredményes a családi nevelés nélkül, elengedhetetlen az összhangban történő nevelés. Fontosnak tartjuk a közvetlen, őszinte kapcsolatrendszer kialakítását.

Elkötelezettek vagyunk környezetünk megismertetésére, megszeretettésére és védelmének következetes érvényesítésére.

Az óvodai nevelésünk minden napján biztosítjuk a spontán vagy szervezett mozgást. A csoportszobáink, a tornaterem, az udvar lehetőséget biztosít mozgásos játékok, mozgásos tevékenységek megvalósítására. Célunk, hogy a gyermekek szervezete legyen egészséges, ellenálló, mozgásuk legyen összerendezett és a mozgás szerezzen egyéni és közös örömet a gyermekeknek.

A Városi Óvodák és Bölcsőde Tehetséggondozó Programjában meghatározottak szerint végezzük a tehetségígéretes gyermekek azonosítását és fejlesztését, kreativitásuk kibontakoztatását.

Tagintézmény-igazgató: Dobos Zsuzsanna

Óvodapedagógusok:

  • Antalné Szűrszabó Katalin (főigazgató-helyettes)
  • Dobos Zsuzsanna (tagintézmény-igazgató, szakvizsgázott vezető óvodapedagógus, mesterpedagógus)
  • Nemesné Petrezselyem Éva (pedagógus gyógytestnevelés szakirányon, szakvizsgázott pedagógus fejlesztő, differenciáló szakirányon)
  • Parádi Éva
  • Sachingerné Wagner Judit
  • Sinkáné Somodi Ilona
  • Szabó Judit

Pedagógiai asszisztens:

  • Lengyel-Fazekas Marietta
  • Mogyorósi Edit

Dajkák:

  • Káiné Bagi Béláné
  • Szabóné Balog Julianna
  • Tanács-Fehér Anett

Sajátos arculatunk

Óvodánkban fontosnak tartjuk a már kora gyermekkorban megalapozható környezettudatos magatartás formálását, az egészséges életvitelre, a fenntartható fejlődésre nevelést, a gyermekek, családok ökológiai szemléletformálását. A fenntarthatóság pedagógiája iránti töretlen elkötelezettségünk eredményeként 2021-től “ Örökös Zöld Óvoda” címmel büszkélkedhetünk, melyet a kisgyermekkori környezeti nevelés területén végzett tevékenységünk elismeréseként nyertük el. Élménypedagógiára épülő projektekben, témahetekben megvalósítható, a gyermekek személyiségfejlődését biztosító tevékenységeket tervezünk, hagyományőrző- és zöld jeles napok keretében.

Arra törekszünk, hogy a gyermekek minél közelebb kerüljenek a természethez, megismerjék, tiszteljék, védjék környezetünk értékeit, hogy a természet szeretetére fogékony gyermekeket neveljünk. A családokkal, partnerekkel közösen megalapozzuk a gyermekek egészséges életviteléhez nélkülözhetetlen táplálkozási, fogyasztói, hulladékkezelési, környezetvédelmi szokásait, formáljuk személyiségüket, érzékenységüket környezetük iránt.

Az „Örökös Boldog Óvoda” címet 2021-ben nyertük el. Célunk, a gyermeki személyiség kibontakozásának elősegítése, hogy az óvodás gyermekek érzelmileg gazdagok, vidámak, önállóan gondolkodók, tevékenykedők, kreatívok legyenek az óvodáskor végére. A Boldogságórák feladata, hogy vezérfonalat adjon az óvodásoknak, hogy könnyebben nézzenek szembe a kihívásokkal, képesek legyenek megbirkózni a problémákkal, valamint a testi-lelki egészségmegtartás tényezőinek tanulmányozására adjon lehetőséget.  A boldogságórák eredménye, olyan optimista, magabiztos és kitartó óvodások, akik megoldandó feladatként kezelik a mindennapi kihívásokat, észreveszik az élet szépségeit, az örömteli pillanatokat, és boldog, határozott, pozitív énképpel rendelkező iskolássá, majd felnőtté válnak.

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület által létrehozott „Madárbarát óvoda” címet 2012 decemberében kapta meg óvodánk. A madarakkal kapcsolatos ismeretek átadása nevelési programunk szerves része. Életmódjuk megfigyelése, etetése, itatása, gondozása, napi teendőink fontos része. Madárbarát kertet úgy alakítottuk ki, hogy a cserjék, madárodú, madáritató, madáretető, madárfürdő biztosítsa a madarak számára a megfelelő környezetet.

Óvodánkban 1992-től működik az óvónői Napsugár Bábcsoport. Minden évben részt veszünk óvodai és városi rendezvényeken.

Erkel Fasori óvoda

Az Erkel fasori óvoda emeletes épület, mely 4 csoportban 100 fő gyermek befogadására alkalmas. A város központjában, ugyanakkor közel a természethez található. Az óvodát zárt, fás, árnyékos, füvesített udvar veszi körül. Csoportszobáink nagyok, tágasak, felszereltek, jól szolgálják a gyermekek biztonságát, kényelmét, lehetővé teszi a mozgás és játékigényük kielégítését.

Olyan óvodát működtetünk, amelyben a gyermekek kiélhetik mozgásigényüket, kíváncsiságukat, ahol támogatják, elfogadják egyéni szükségleteiket, fejlesztik képességeiket, készségeiket, kibontakoztatják tehetségüket és segítik őket nehézségeik leküzdésében. Törekszünk változatos, élményekben gazdag programokat biztosítani óvodásaink mindennapjaiban. Fő hangsúlyt kap a környezeti nevelés, a hagyományápolás és a természeti tapasztalatszerzés.

A Városi Óvodák és Bölcsőde Tehetséggondozó Programjában meghatározottak szerint végezzük a tehetségígéretes gyermekek azonosítását és fejlesztését, kreativitásuk kibontakoztatását.

Elhivatottan, gyermekközpontú szemlélettel törekszünk a családias légkör kialakítására. Tiszteletben tartjuk a gyermekek egyéniségét, érdeklődését, adottságait, fejlődési ütemét, hangsúlyozzuk a játék elsődleges szerepét, mert ez az óvodáskorú gyermekek legfőbb tevékenysége. Nagy hangsúlyt fektetünk a gyermekek differenciált fejlesztésére, nevelésére. A nyitottságra, az együttműködésre, a kölcsönös reális elvárásokra támaszkodva mélyítjük a családokkal való kapcsolatot.

Tagintézmény-igazgató: Mojsza Andrea Krisztina

Óvodapedagógusok:

  • Mojsza Andrea (tagintézmény -igazgató, szakvizsgázott fejlesztő óvodapedagógus)
  • Berecz Rita
  • Fehér-Kanyó Katalin
  • Horváth Erika (szakvizsgázott óvodapedagógus: tehetségfejlesztő)
  • Kocsisné Cseh Edina
  • Kocsisné Kormos Margit                                   

Pedagógiai asszisztens:

  • Kiss Melinda
  • Pászti Rita

Dajkák:

  • Bravik Csilla
  • Jóljártné Bőszény Györgyi
  • Szekeresné Gyulai Ilona
  • Szűcsné Pásztor Andrea

Sajátos arculatunk

A „Megismered, megszereted – védeni fogod!” környezeti neveléssel kapcsolatos részeben adaptált „Jó gyakorlat”. Környezeti nevelésünk célja a természeti környezetükben biztonságosan mozgó gyermekek nevelése, akik gyakorlatban is megtapasztalják, megismerik, megszeretik és óvják környező világuk élővilágát, értékeit. Célunk az ismeretszerzés, cselekedtetés, terepfoglalkozások, túrák, kirándulások szervezése, és olyan élményekhez, ismeretkehez való juttatás, melyeket a későbbiekben is alkalmazni tudnak a gyermekek. A megtalálás, felfedezés, az együttes tevékenykedtetés élménye fejleszti a gyermekek szociális kompetenciáit is. Együttműködési megállapodás keretében külső és belső helyszíneken valósítjuk meg a tevékenységeket: Kécske Vadásztársasággal, Tiszakécske és Környéke Sporthorgász Egyesülettel, Tiszakécskei Lovasegyesülettel.

Az Erkel fasori óvoda óvodapedagógusai „Mesés napok” című irodalmi élményt nyújtó mesejátékot indítottak el. Ezzel célunk a türelmes mesehallgatás, a mese megszerettetése többféle feldolgozással, önkifejező készség, kommunikációs készség, képzelet, fantázia, szerepvállalás és a közös élmény átélése.

Évente több alkalommal színházat varázsolunk a gyermekekkel együtt, ahol megtapasztalhatják, átélhetik a közös munkát, az előkészületektől kezdve az „előadás” megvalósulásáig.

A Magyar Madártani és a Természetvédelmi Egyesület által létrehozott „Madárbarát Óvoda” címmel rendelkezik óvodánk 2016 óta. A környezeti adottságainkat figyelembe véve, védjük óvjuk, ápolunk és etetjük a közvetlen környezetben fészkelő és lakó madarakat. A mindennapokban az óvodán belül és kívül madáretetőket, odúkat helyeztünk ki, amelyeket folyamatosan megfigyelünk.

A Rendőrséggel szoros együttműködés keretében adjuk át az ismereteket a gyermekeknek. A nagycsoportos korú gyermekek számára kidolgozott bűn és baleset megelőzési témájú program célja a gyermekek áldozattá válásának megelőzése, biztonságérzetük erősítése és annak elősegítése, hogy szükség esetén tudjanak és merjenek segítséget kérni a rendőrtől. A program tartalmazza még a főbb közlekedési szabályok megismerését, törekszik arra, hogy tudatosuljon a gyermekekben a közlekedésben való helyes részvétel, mely a saját biztonságukat szolgálja.

2018 májusában pályázat útján nyertük el a Biztonságos Óvoda címet. A program célja a gyermekeket érintő legfontosabb közlekedés biztonsági ismeretek széles körben történő terjesztése. A program keretében fő feladatunk a közlekedéshez való megfelelő hozzáállás kialakítása és fejlesztése az óvodáskorú gyermekeknél. Az alapok elsajátításához módszertani segédanyagot kaptunk, mely eszközként szolgál az ismeretek átadásában.

Templom téri óvoda

Óvodánk felújított, 3 csoporttal működik, sokféle változatos fejlesztő eszközökkel rendelkezik. Udvarunkból csodálatos kilátás nyílik a Holt-Tiszára és a végtelen határra. A természeti változásokat, a madarakat, a határban történő mezőgazdasági munkálatokat, a gépeket folyamatosan figyelemmel kísérhetjük az udvarról is. Az óvodánkban dolgozó 5 fő óvodapedagógus, 1 fő pedagógiai asszisztens, 3 fő dajka szakmailag jól képzettek, elhivatottak.

Napi munkánk során a megszerzett ismereteinket felhasználjuk a gyermekek hatékony fejlesztése érdekében. Nevelési attitűdünket a befogadó, elfogadó nevelés jellemzi. Olyan gyermekeket szeretnénk nevelni, akik tele vannak élményekkel, tudnak játszani, együttműködni. Képesek felfedezni, rácsodálkozni a dolgokra, majd önállóan megoldani feladatokat, az egészségvédelmet, környezetvédelmet, a mozgást és a helyi hagyományokat értéknek tekintik.

Törekszünk arra, hogy óvodai közegben a gyermeket nyugodt, családias légkör vegye körül. Az óvodai nevelés a családi nevelés kiegészítője, eredményeket csak közös szemlélettel, közös célok megfogalmazásával, szorosan együttműködve érhetünk el. Szakmai tudásunkkal támogatjuk a családi nevelést.

A Városi Óvodák és Bölcsőde Tehetséggondozó Programjában meghatározottak szerint végezzük a tehetségígéretes gyermekek azonosítását és fejlesztését, kreativitásuk kibontakoztatását.

Telephely-vezető: Kovács-Madari Patrícia

Óvodapedagógusok:

  • Kovács-Madari Patrícia (telephely-vezető, nyelv-és beszédfejlesztő pedagógus szakvizsga)
  • Giljon Alexandra Ildikó
  • Kapásné Cseh Anikó bábjáték (pedagógus szakvizsga)
  • Szekeresné Vincze Ágnes (vezető óvodapedagógus szakvizsga)
  • Válé Ildikó

Pedagógiai asszisztens:

  • Ézsiásné Vincze Mónika

Dajkák:

  • Molnárné Kiss Ildikó
  • Szikszai Béláné
  • Tyavoda Jánosné

Sajátos arculatunk

Négy hetet átölelő „Ép testben-Ép lélek” elnevezésű projektünk magába foglalja a testrészeink megismerését, azok funkcióit, érzékszerveink ismeretét, alapvető higiéniás és szabályrendszerünket, az orvos munkáját, valamint a testi, lelki egészség megóvását. A rendszeresen szabadlevegőn való tartózkodás a természetben (Holt-Tisza part) való séták lehetővé teszik a gyermekek immunrendszerének erősítését.

A tornatermi testnevelés heti rendszerességgel az iskola tornatermében zajlik, mely lehetőséget biztosít az egészséges életmód, a mozgásigény kialakítására. Igyekszünk a gyermekekben felkelteni a mozgás iránti vágyat, valamint megtapasztaltatni a mozgás örömét.

Több éve óvodánk sajátos arculatához tartozik a biztonságos gyalogos és kerékpáros közlekedésre nevelés. Célunk, hogy a gyermekek játékos formában ismerkedjenek meg a biztonságos közlekedés szabályaival, a közlekedési táblákkal. A helyesen felszerelt kerékpárral végzett tevékenységek során elsajátítják a példamutató magatartási formákat, és példás közlekedőkké válnak.

Óvodánk sajátos elhelyezkedése lehetővé teszi a helyszínen vezetett foglalkozásokat, a közvetlen környezetben való tapasztalatszerzést 2010 óta Madárbarát óvodaként próbálunk minél több olyan szakembert hívni, akik ismeretterjesztő előadásaikkal bővítik a gyermekek ezen irányú tudását. Nagy hagyománya van az óvodánkban a családi madáretető barkácsolásának, gondozásának és rendszeres feltöltésének.

Tiszabögi óvoda

Óvodánk a várostól 4 kilométerre található, gyönyörű természeti környezetben. Kisebb, 50 férőhelyes óvoda lévén összetartó, családias közeg jellemzi az intézményt. A csoportszobák játékeszközei megfelelnek a gyermekek életkori sajátosságainak, sokoldalúan fejlesztik képességeiket. A berendezési tárgyak, bútorok biztonságosak és esztétikusak. Az óvoda udvarán több telepített és változatos mobil játékeszköz áll a gyermekek rendelkezésére. Kiemelkedő az az egyedi erdős környezet, ami az épületet és az udvart körbeveszi. A gyermekek találkozhatnak változatos növényvilággal, valamint sok madár, gyík, sün vagy akár őz is megjelenik a mindennapokban.

Óvodánk minden dolgozója hisz abban, hogy a gyermekek megfelelő fejlesztését, nevelését, gondozását olyan közegben kell véghez vinni, ahol minden dolgozó törekszik a nyugodt, bizalmas és derűs légkör megteremtésére. Nagy hangsúlyt fektetünk a szociális képességek kibontakoztatására, az elfogadó légkör kialakítására, valamint a kommunikációs képességek fejlesztésére.

A Városi Óvodák és Bölcsőde Tehetséggondozó Programjában meghatározottak szerint végezzük a tehetségígéretes gyermekek azonosítását és fejlesztését, kreativitásuk kibontakoztatását.

A hagyományőrző-, és természetközeli tevékenységeinket nagyon fontosnak tartjuk, ezért igyekszünk minden jeles napot és ünnepet felejthetetlenné tenni a gyermekek számára, amiben gyakran a családok is részt vesznek.

Telephely vezető: Petrezselyem Edina

Óvodapedagógusok:

  • Petrezselyem Edina (telephely vezető)
  • Csőkéné Fehér Réka
  • Petrezselyem Edina
  • Szunyi Piroska

Pedagógiai asszisztens:

  • Karikóné Bolyós Anett

Dajkák:

  • Eszes Ágnes
  • Gondiné Rácz Éva

Sajátos arculatunk

Óvodánk környezetében sokféle madárfaj megtalálható.  Egész évben gondoskodunk az óvoda környezetében élő madarakról, a madáretetők-, és itatók feltöltéséről. A madárodúk és a fészkek folyamatos gondozásával, megfigyelésével a gyermekek közvetlen tapasztalatot szerezhetnek.

Óvodánk csatlakozott az Ovi-Zsaru programhoz, amelynek keretén belül sokoldalú ismereteket szerezhetnek a nagycsoportos korú gyermekek. A kidolgozott bűn és baleset megelőzési témájú program célja a gyermekek áldozattá válásának megelőzése, biztonságérzetük erősítése és annak elősegítése, hogy szükség esetén tudjanak és merjenek segítséget kérni a rendőrtől. Tartalmazza még a főbb közlekedési szabályok megismerését, hogy tudatosuljon a gyermekekben a helyes közlekedésben való részvétel, mely a saját biztonságukat szolgálja.

Óvodánk kertjében három nagy méretű magaságyás áll az óvodások rendelkezésére, ami által a zöldség és gyógynövény termesztésről, a növények gondozásáról szerezhetnek tapasztalatot. Kora tavasszal a gyerekek magról vethetnek, majd palántákat ültethetnek a magaságyásba. A folyamatos gondozás eredményeképpen megérett terméseket a különböző tevékenységekben felhasználjuk.

Bölcsőde

A Bölcsőde a Városi Óvodák és Bölcsőde szakmailag önálló tagintézményeként működik, szakmai irányítását a bölcsődevezető végzi.

Az intézmény épületét tágas udvar és kert veszi körül, számos nagymozgásos játékkal, homokozóval felszerelve, amelyben a gyermekek szabadon kielégíthetik mozgás iránti igényüket. A bölcsődében öt csoport működik, maximális felvehető gyermeklétszám 64 fő. A működéshez szükséges tárgyi feltételek biztosítottak, melyek lehetővé teszik a kisgyermekek szakszerű nevelést – gondozást. Csoportonként szakmailag jól felkészült kisgyermeknevelők nagy odaadással végzik munkájukat a bölcsődei dajkák segítségével.

A bölcsődei nevelő munka a családi nevelésre épül, azt kiegészítve szolgálja a gyermekek fejlődését. Az intézményünkben arra törekszünk, hogy a nevelés – gondozás derűs, nyugodt légkörben történjen.

Bölcsődevezető: Szilvásiné Zellei Mária

Kisgyermeknevelők:

  • Szilvásiné Zellei Mária (Bölcsődevezető)
  • Bodor Edina
  • Czagány Gabriella
  • Faragó Barbara Ilona
  • Jordánné Deutsch Ágnes
  • Kissné Szőke Orsolya
  • Kovácsné Sánta Brigitta
  • Kőmíves-Tóth Ildikó (csecsemő- és kisgyermeknevelő BA végzettséggel)
  • Lamuth Gabriella
  • Parádi-Fekete Eszter (csecsemő- és kisgyermeknevelő BA végzettséggel)
  • Pusztai Márta
  • Szabó-Varga Laura (csecsemő- és kisgyermeknevelő BA végzettséggel)
  • Vincze Kata

Dajkák:

  • Bitu Aurica Florentina
  • Bőszénné Sánta Éva
  • Bőszény Zoltánné
  • Gyuricsánné Nagy-Pál Katalin

Sajátos arculatunk

Bölcsődénkben lehetőség van hetente egyszer játékos zenei fejlesztésen részt venni a gyermekeknek, melyet Csüllög Edina ének-, zene-, népzene-, zongora metodika szakos előadó tart nekik.    A zenei nevelés indító szakasza a kisgyermekkor, fontos előkészítője a későbbi zenei fejlesztésnek. A zene elemei külön-külön is értékes nevelő eszközök. A ritmus a figyelmet, koncentrációt, határozottságot, beidegző-képességet fejleszti. A dallam az érzés világát nyitja meg. Az erőfokok változása, a hangszín, a gyermek hallószervének élesítője. Az ének olyan sokoldalú testi működés, hogy testnevelő hatása felmérhetetlen.

Kiemelten fontosnak tartjuk a bölcsőde és a család kapcsolatát. A bölcsődét nyitottá kell tenni, hogy a szülőknek lehetőségük legyen betekinteni a bölcsődei életbe, a nevelési – gondozási módszerek megismerésére. A nyitottság lehetőség a kölcsönös tapasztalatcserére is. A családdal együttműködve segíthetünk átadni a jó nevelési módszereket, a nem kívánatos, már kialakult rossz szokások leépítését. A szülőkkel való kapcsolattartást szolgálják a családlátogatás, szülővel történő fokozatos beszoktatás, beszélgetések érkezéskor/hazamenetelkor, szülői értekezletek, szülőcsoportos beszélgetések, közös családi délutánok.

Kapcsolat

Városi Óvodák és Bölcsőde